Czym jest handel CFD

Czym jest handel CFD

Polecne i promocje

Kontrakt CFD, to inaczej mówiąc, kontrakt na różnice kursowe. Jest to umowa zawarta pomiędzy dwiema stronami, gdzie zarówno jedna jak i druga strona kontraktu, zobowiązuje się do wymiany kwoty różnicy, wynikającej z ceny otwarcia i zamknięcia pozycji.

Co to jest CFD?

CFD to pochodne instrumentów finansowych. Ich cena bazuje i zależy od ruchów cen różnych aktywów, np. akcji, indeksów, obligacji, towarów i surowców, a także walut.

W skrócie CFD jest łatwym i komfortowym sposobem przeprowadzania transakcji, mających miejsce na globalnych rynkach finansowych, można z niego skorzystać zarówno w czasie spadku, jak i wzrostu cen.

Jak działa CFD?

W wyniku przeprowadzenia transakcji CFD, nie można stać się faktycznym posiadaczem instrumentu bazowego. Dodatkowo pozycje można otwierać także na spadki. Zgodnie z założeniami krótkiej sprzedaży, najpierw dochodzi do sprzedaży, w celu dokonania odkupu instrumentu w późniejszym terminie.

Za każdym razem, gdy instrument zmierza w stronę dogodnej dla inwestora pozycji, dostaje on jeden punkt za każdy ruch instrumentu, jest to wartość równa liczbie zyskanych punktów pomnożonych przez liczbę jednostek. Na CFD ponosi się również ryzyko straty, w przypadku, gdy sytuacja się odwróci.

CFD – Depozyt zabezpieczający

CFD należy do jednych z wielu instrumentów, które wykorzystują lewar lub innymi słowy dźwignię finansową. Co oznacza, że aby wziąć udział w transakcji wystarczy posiadać tylko ułamek pełnej wartości transakcji. Depozyt zabezpieczający, określa kwotę niezbędną do zawarcia transakcji, z kolei procentowy stosunek wymaganego depozytu zabezpieczającego i pełnej wartości transakcji, to Współczynnik depozytu. O stosowanym nazewnictwie czytaj dalej tutaj. Warto zaznaczyć, że straty w przypadku profesjonalnych graczy, w transakcjach z użyciem dźwigni finansowej, mogą przekroczyć depozyt.

Koszty transakcji CFD

Różnica wynikająca z aktualnej ceny zakupu i sprzedaży, o Spread. Kwotowanie CFD opiera się na przedstawieniu w parze dwóch cen, ceny zakupu i sprzedaży. Jeśli sądzisz, że cena wzroście, otwierasz pozycję Zakupu, a w przypadku prognozy spadku, analogicznie, należy wybrać pozycję Sprzedaży. Pozycje otwarte na rachunku i pozostawione na zamknięcie rynku, każdego dnia podlegają opłacie za utrzymanie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o