Dwa podbródki to za dużo… Jak się pozbyć jednego z nich?

Dwa podbródki to za dużo… Jak się pozbyć jednego z nich?

Poradnik klienta

Podwójny podbródek to problem, który może być spowodowany różnymi czynnikami. I właśnie od ustalenia przyczyn pojawienia się tej niedoskonałości należy zacząć. Dopiero później warto rozważyć wybór odpowiedniej metody, która pozwoli na zredukowanie podwójnego podbródka. Bo zakres kuracji, umożliwiających m.in. zniwelowanie takiego defektu, jest całkiem spory.

Dwa podbródki to za dużo… Jak się pozbyć jednego z nich?

W różnych partiach naszego ciała może dojść do miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, co bardzo negatywnie wpływa na wygląd tego obszaru. Z pewnością dotyczy to m.in. okolic szyi oraz brody. Taki defekt, najczęściej nazywany „podwójnym podbródkiem”, nie tylko dodaje nam kilogramów, ale też zdecydowanie postarza. W rezultacie, przyczynia się do tego, jak jesteśmy postrzegani przez inne osoby. Jednakże, nie w każdym przypadku powodem powstania podwójnego podbródka będzie wyłącznie nadmiar tkanki tłuszczowej. Niekiedy przyczyną może się okazać zbytnie zwiotczenie skóry w okolicach szyi oraz brody.

Geneza problemu – nadwaga, złe nawyki czy geny?

Zanim zdecydujemy się na konkretną kurację gabinetową, której celem będzie zredukowanie podwójnego podbródka, powinniśmy najpierw poznać genezę powstania tej niedoskonałości. Warto tutaj zaufać wiedzy i doświadczeniu kosmetologa, czyli osoby przygotowanej merytorycznie i praktycznie do oceny tego typu problemów. Okazuje się bowiem, że w jednym przypadku przyczyną pojawienia się omawianego defektu będzie po prostu ogólny nadmiar tkanki tłuszczowej, a w drugim złe nawyki, np. garbienie się lub spanie na dużej poduszce, z wysoko ułożoną głową. Nie jest bowiem prawdą, że podwójny podbródek występuje jedynie u osób otyłych. W takich okolicznościach łatwiej oczywiście o pojawienie się tej niedoskonałości. Nie ma tu jednak „sztywnej” reguły… Często przecież podwójny podbródek jest również problemem osób szczupłych.

Warto też wspomnieć o tym, że nierzadko przyczyna wystąpienia fałdek w okolicach szyi i brody tkwi w naszych genach. Pisząc dosłownie, skłonność do pojawienia się podwójnego podbródka możemy odziedziczyć po rodzicach. Wtedy omawiany defekt będzie zazwyczaj trudniejszy do zredukowania (zwłaszcza domowymi sposobami). W fałdkach, które powstaną na skutek cech dziedzicznych, znajduje się często tzw. tłuszcz brunatny. A charakteryzuje się on m.in. tym, że bardzo trudno go spalić bądź zniwelować dzięki lekkostrawnej diecie.

Redukowanie podwójnego podbródka w gabinecie

Nie ma jednej, idealnej metody niwelowania podwójnego podbródka. Dla osób zmagających się z tą dolegliwością nie jest to jednak zła informacja. Wręcz przeciwnie! Współcześnie do dyspozycji jest kilka kuracji gabinetowych, które pozwalają m.in. zredukować nieestetyczne fałdki w okolicach szyi i brody. Istnieje więc większe prawdopodobieństwo, że np. ewentualne przeciwwskazania do któregoś z zabiegów nie będą stanowiły przeszkody do uporania się z problemem. Wystarczy wtedy po prostu sięgnąć po inną metodę…

Dwa podbródki to za dużo… Jak się pozbyć jednego z nich?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o zabiegach z użyciem fal radiowych (RF). Kuracje tego typu są uznawane za skuteczną metodę ujędrniania skóry oraz sposób na poprawę owalu twarzy i rozbicie komórek tłuszczowych, znajdujących się w tkance podskórnej. Dobre rezultaty w walce z podwójnym podbródkiem przynoszą też zabiegi iniekcyjne. W takich okolicznościach można zastosować zarówno karboksyterapię (z dwutlenkiem węgla), jak i mezoterapię igłową (z preparatem zawierającym składniki aktywne). Przy wyborze odpowiedniej terapii warto polegać na zaleceniach doświadczonego kosmetologa. Osoba wykonująca zabiegi z zakresu medycyny lub kosmetologii estetycznej nie tylko zaproponuje właściwą metodę, ale też opowie o wszelkich przeciwwskazaniach oraz zasadach postępowania po przeprowadzeniu konkretnej kuracji.

Materiał przygotowany we współpracy z kosmetologami gabinetu Qclinique w Warszawie.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments