Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Trzebiatów

Zachodniopomorskie

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który system pożyczkodawca może zweryfikować Twoją sytuację gospodarczą? Przeczytaj materiał i dowiedz się, jak firmy pożyczkowe sprawdzają swoich użytkowników.

Finbo Recz

Rynek pożyczek pozabankowych wciąż się rozwija. Dodatkowo nie chodzi tu ale o wartość umów i skalę działalności. Firmy z dziedzinie dokonują jeszcze bardziej wrażliwych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do właściciele i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz zgodę na udostępnienie firmie wiele ciekawszych informacji.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy nazwy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli wydaje Ci się, że sprawdzenia obniżają się jedynie do ostatnich rejestrów – jesteś w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej wypowiadają się autorskimi bazami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – stanowi duża możliwość, że pożyczkodawca będzie mógł ocenić jej wzrost.

Dla przykładu – składając wniosek o pożyczkę w nazwie Finbo Recz , wyrażasz zgodę na udostępnienie Twoich możliwościach do 34 zewnętrznych podmiotów (w tymże do swej konkurencji firmy). Finbo Recz uzyska informację zwrotną, czy ubiegałeś się o pożyczkę w współczesnych podmiotach, jakimi oddanymi się posługiwałeś i czy spłaciłeś ją na okres. Firmy podnoszą argument, że stanowi toż niezbędne do wyłączenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na inne dane). Jednak pozyskanie takich informacji udziela też duże miejsce do pracy analitycznej.
Inne systemy weryfikacji

Od 2012 roku klienci mają okazję podpisywania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą metodą potwierdzenia tożsamości istnieje w niniejszym wypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu nazwy pożyczkowe dowiadują się, na które dane osobowe został zarejestrowany rachunek bankowy. Chociaż to podejście posiada ponad nasze wady. Grupę klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu zajmuje niewiele czasu – i to użytkownik że się rozmyślić.

Dlatego opracowano inne systemy weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z użyciem tych aplikacji nie musisz robić przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do bliskiej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Wykorzystując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszelkie wiedze połączone z Twoim kontem. Firma może przejrzeć Twoje przelewy, zobaczyć skąd masz pieniądze, kto jest Twoim właścicielem i ile wychodzisz na miesięczne utrzymanie. To bardzo ważne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację finansową, lecz plus będzie mógł właśnie profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Recz

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments