Jaką konsolę wybrać

Jaką konsolę wybrać

Polecne i promocje

Jaką konsolę wybrać — stacjonarną czy przenośną i jakie są wady i zalety obydwu z nich? Wiele osób staje przed ciężkim wyborem konsoli i wacha się pomiędzy stacjonarną a przenośną, czytaj dalej, a dowiesz się, czym powinieneś się kierować, by podjąć odpowiednią decyzję!

Jaką konsolę wybrać

Wybór właściwej konsoli do gier bywa dość ciężką decyzją dla gracza, gdyż obydwie z nich posiadają wiele wad i zalet, jednak istnieją aspekty, które jednoznacznie potrafią podejmować ten wybór za nas.

1. Cena

Konsole wideo, do których użycia wykorzystujemy zewnętrzny ekran taki jak monitor lub telewizor ze złączem HDMI zazwyczaj kosztują zdecydowanie więcej niż kieszonkowe odpowiedniki, które posiadają zintegrowane wyświetlacze z resztą komponentów i kontrolerów, więc jeżeli budżet gracza jest bardzo ograniczony i wystarcza jedynie na zakup ubogiej wersji stacjonarnej, warto dozbierać do opcji, która oferuje zdecydowanie więcej swoimi możliwościami i pamięcią wewnętrzną lub zdecydować się na nabycie wariantu mobilnego.

2. Komfort

Jest to drugi zaraz po cenie zasadniczy aspekt. Dla osób, które często przesiadują w zaciszu domowym i wolą spędzać czas przy tytułach gier przed dużym ekranem, wygodnie siadając w fotelu, zaleca się zakup konsoli stacjonarnej, jednak ci, którzy zdecydowanie częściej korzystaliby z urządzenia w pociągu, autobusie bądź ich życie lub praca polega na częstych imigracjach albo delegacjach należy zaopatrzyć się w opcję przenośną.

3, Wydajność

Równie ważny element, który zadecyduje o zadowoleniu z nabytego sprzętu. Osoby, których wymagania nie są wygórowane i wystarcza im grafika i płynność umiarkowanego poziomu, z całą pewnością zadowolą się konsolami przenośnymi, jednak ci, którzy oczekują od urządzenia czegoś więcej i zamierzają przeprowadzać rozgrywki na zaawansowanych ustawieniach graficznych, muszą sobie odpuścić mobilny odpowiednik i pójść w stronę tego o większych gabarytach.

4. Zabawa ze znajomymi.

Większość tych, którzy zakupują konsole, robią to, by bawić się na niej wraz z przyjaciółmi podczas ich odwiedzin, więc jeśli gracz zamierza pograć ze znajomymi w symulatory sportowe typu FIFA lub NBA zaleca się wybór stacjonarnej wersji konsoli. Przenośna wersja również umożliwia rozgrywki grupowe, jednak przeważnie w przypadku gdy druga osoba posiada to samo urządzenie. W przypadku gdy chcesz spędzać czas ze znajomymi wyłącznie we wirtualnym świecie i twoi bliscy mają ten sam sprzęt co ty, możesz spokojnie nabyć przenośne urządzenie.

 

Artykuł powstał dzięki portalowi skup konsol

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments