Kim jest klient indywidualny banku i na co może liczyć?

Kim jest klient indywidualny banku i na co może liczyć?

Warto przeczytać

Wiesz, kto może zostać klientem indywidualnym banku? W jaki sposób banki przygotowują swoją ofertę? Z jakich usług może skorzystać klient indywidualny? Odpowiedzi na te, a także wiele innych pytań, znajdziesz w poniższym artykule.

Kim jest klient indywidualny banku?

Z pozoru może się wydawać, że określenie klienta indywidualnego banku jest bardzo proste, w rzeczywistości nie jest to jednak aż tak oczywiste. Na początku warto jednak wspomnieć, że instytucje finansowe dzielą swoich klientów na różnorodne grupy. Wykorzystuje się do tego celu rozmaite kategorie, takie jak np. wspólne cechy klientów, ich oczekiwania co do produktów, potrzeby itp. Dzięki temu w pierwszej kolejności tworzone są grupy klientów o zbliżonym profilu, co z kolei pozwala na wyspecjalizowanie usług bankowych zgodnie z określonymi oczekiwaniami. I choć powoduje to duże rozdrobnienie w segmencie bankowym, to jednocześnie znacząco poszerza ofertę i zwiększa konkurencję na rynku.

Klientem banku takiego jak BNP Paribas może zostać właściwie każda osoba pełnoletnia – mało tego, wypełniając odpowiednią dokumentację, klientem banku stanie się także osoba małoletnia. W kontekście stania się klientem banku nie ma również znaczenia to, czy chodzi o osobę prawną, osobę fizyczną czy o jednostkę organizacyjną. Kim jest zatem klient indywidualny banku?

To po prostu osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Ponadto taka osoba musi posiadać zdolność prawną oraz zdolność do czynności prawnych. Warto zauważyć, że tę pierwszą posiada każdy, drugą natomiast osiąga się dopiero w chwili osiągnięcia pełnoletności. Jak już jednak wspomniano, klientem indywidualnym banku może być osoba małoletnia, a także ubezwłasnowolniona. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Kodeksie cywilnym.

Czy bank dzieli klientów indywidualnych?

Tak – banki dzielą klientów indywidualnych na mniejsze podgrupy, nie jest to jednak praktyką złą. Dzięki dalszemu szeregowaniu klientów według odpowiednich kategorii możliwe staje się lepsze dopasowanie oferowanych usług do ich potrzeb. Banki, takie jak BNP Paribas, najczęściej dzielą klientów indywidualnych pod względem zarobków. Jednocześnie to bardzo skuteczny sposób na stworzenie jednorodnych podgrup produktowych. Klienci, którzy wykazują mniejszą aktywność na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, korzystają ze standardowej oferty. Jednak im wyższe przychody na koncie, tym bardziej spersonalizowane usługi mogą zostać przygotowane przez instytucję finansową.

Oferta dla klientów indywidualnych

Będąc klientem indywidualnym banku, możesz korzystać z jego bogatej oferty dopasowanej do twoich potrzeb. Najpopularniejszym serwisem jest oczywiście rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, który określa się także mianem konta osobistego. W dzisiejszych czasach bardzo trudno wyobrazić sobie komfortowe funkcjonowanie bez osobistego konta bankowego. To jednak nie wszystkie możliwości, jakie stoją przed klientami indywidualnymi. Oprócz tego możesz otworzyć lokatę, konto oszczędnościowe czy konto walutowe. Jeżeli posiadasz duże oszczędności, rozważ ich zainwestowanie. A gdyby nagle dopadły cię kłopoty finansowe lub po prostu zapragniesz spełnić swoje marzenia o nowym samochodzie lub mieszkaniu, złóż wniosek o odpowiedni kredyt. Więcej informacji o usługach dla klientów indywidualnych w banku BNP Paribas dowiesz się, odwiedzając placówkę banku, dzwoniąc na infolinię lub poprzez witrynę www.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments