Kredyty rolnicze

Kredyty rolnicze

Warto przeczytać

Kredyt rolniczy jest w wielu przypadkach jedynym dostępnym wsparciem finansowym dla wielu gospodarstw rolnych. Warto wiedzieć, że kredyt rolniczy jest udzielany na zupełnie innych zasadach, niż tradycyjny kredyt. Oczywistym jest, że przysługuje on wyłącznie osobom, które posiadają gospodarstwo rolne. Trzeba mieć świadomość, że w tym przypadku także obowiązują pewne ograniczenia. Posiadanie gruntu nie jest równoznaczne z tym, że bank zaakceptuje nasz wniosek kredytowy.

Czym różni się kredyt rolniczy od zwykłego?

Kredyty rolnicze są w pewnym sensie niszą w sektorze usług bankowych z tego powodu, wiele osób nie ma pojęcia, czym różni się kredyt rolniczy od zwykłego. Tradycyjna oferta kredytowa skierowana jest do niemal wszystkich osób. Wiadomym jest, że muszą one spełniać określone warunki, czyli np. posiadać zaświadczenie o dochodach. Kredyty rolnicze ( tu więcej informacji o kredytach rolniczych https://agrofundusz.pl/kredyty-dla-rolnikow/) skierowane są do osób prowadzących działalność rolniczą. Niewątpliwym atutem kredytów rolniczych jest możliwość uzyskania korzystniejszych warunków umowy, które często przewyższają warunki rynkowe. Pozyskanie finansowania nie jest w tym przypadku tak obciążające, jak zwykły kredyt bankowy.

Warto wspomnieć, że dostępnych jest wiele ofert kredytowych dla rolników, którzy posiadają już inne zobowiązania. Dla wielu osób jest to sporym ułatwieniem podczas planowania budżetu. To również znakomita opcja w przypadku niespodziewanych wydatków i nieplanowanych wcześniej inwestycji. W przypadku zwykłych kredytów bankowych często jest tak, że osoba posiadająca zadłużenie nie może zaciągnąć nowego zobowiązania. Wiele zależy od polityki konkretnego banku, a także historii kredytowej danej osoby.

Na co można wziąć kredyt rolniczy?

Często można spotkać się z kredytami rolniczymi na konkretny cel. Można śmiało powiedzieć, że przeważają one na rynku. Trzeba wziąć pod uwagę, że podmiotów udzielających kredyty dla rolników wciąż jest relatywnie mało. Pieniądze możemy uzyskać na zakup m.in. pasz, preparatów do ochrony roślin, nawozów, nasion, maszyn, a także wiele innych. Na kredyt mogą również liczyć osoby planujące modernizację gospodarstwa. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty na termomodernizację budynków mieszkalnych (część kosztów ponoszona jest przez państwo). Nie można również zapomnieć o ofertach skierowanych do rolników, których dotknęły klęski żywiołowe.

Na uwagę zasługuje fakt, że coraz powszechniejsze stają się kredyty rolnicze na dowolny cel. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, gdyż minimalizuje ono ilość niezbędnych formalności. Ponadto nie musimy udokumentować inwestycji.

Jaka jest maksymalna wysokość kredytu rolniczego?

Maksymalna wysokość kredytu rolniczego zależy od konkretnego banku oraz celu na jaki zostanie on zaciągnięty. W tym przypadku trudno określić kwoty minimalne i maksymalne kredytów. Analizując rynek kredytów rolniczych ich kwoty zaczynają się od 10 000 zł dla kredytów na dowolne cele a mogą wynosić nawet 20 000 000 zł dla kredytów na zakup ziemi rolnej. Wiele informacji na temat ofert, warunków, kwot dla kredytów rolniczych znajdziecie tu https://agrofundusz.pl. Jeśli chodzi o okres kredytowania, to również tu nie da się jednoznacznie określić minimalnego i maksymalnego okresu kredytowania przeważnie wynosi on od 6 miesięcy do 30 lat. W przypadku kredytów z zabezpieczeniem czas spłaty może wydłużyć się nawet dwukrotnie. Zabezpieczeniem jest np. grunt, czy też maszyny.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments