Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Cedynia

Zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z przypadłością dotykającą młodych mężczyzn idących w okres dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie stanowi on tematem nastolatków, przecież w moc przypadkach nic nie znika samoistnie, a z okresem stan cery jedynie się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak dbać o skórę, by odzyskała zdrowy wygląd.

Leczenie trądziku Łobez

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wychodzi z nieodpowiedniej pielęgnacji. Powtarza się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywiście istnieje taka, że w ostatni zabieg można jedynie pogorszyć stan naszej postaci i zaognić stan zapalny. Jak to dobrze dbać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele osób do mycia twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego typu produkty nic nie pomogą nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – mogą go dodatkowo nasilić. Co będzie więc skuteczniejszym wyjściem? Przede każdym łagodne produkty do prania – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić delikatny produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w układzie dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, by w toniku nie znajdował się alkohol, dlatego zapewne on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi istotne zwłaszcza w sukcesie cer mieszanych i ciężkich. Jeśli skóra jest jednocześnie wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Lecz w sukcesie aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, a jednocześnie roznieść stan zapalny na pełną twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto i przemyśleć wybranie się na sposób z użyciem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, które nosi w prywatnej ofercie firma Nanili Professional. Artykuły tego typu działają intensywnie, przynosząc dobre efekty. Kwasy mogą żyć przecież stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co prowadzą niektórzy, wystawianie twarzy na życie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej wyglądu, ale obecnie na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Znacznie dużo więc wyposażyć się w kosmetyk z filtrem UV i aplikować go codziennie przed wyjściem z domu.

Źródło artykułu Jak pielęgnować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Łobez