Najlepiej zarabiające gry w 2019 roku

Najlepiej zarabiające gry w 2019 roku

Polecne i promocje

O tym które z gry mogą pochwalić się największym przychodem w bieżącym roku.

Zarobki w branży gier

Gry już dawno przestały być nisko dochodowymi tworami projektowanymi przez pasjonatów w ich domowym zaciszu. Wraz z rozwojem branży małe studia przekształciły się w wielkie korporacje które tworzą już nie tylko gry przeglądarkowe, ale wielkie i wysokobudżetowe produkcje. Wielki rozwój zanotowała także branża gier mobilnych. Wraz ze wzrostem tego sektoru praktycznie każde duże studio stworzyło wersje mobilne swoich flagowych pecetowych tytułów. Wiemy już, że dochody w branży gier nie są małe, ale które gry zarabiają najwięcej?

Fortnite, Epic Games

Jest to gra typu battle-royale która osiągnęła niebywały sukces za sprawą swojej specyficznej cukierkowej grafiki oraz prostym modelu rozgrywki co przyciągnęło młodych graczy. Nie byłoby jednak tego sukcesu gdyby nie podejście studia Epic Games do marketingu. Studio właściwie zaraz od startu gry zaczęło masowo opłacać influencerów, aby Ci reklamowali ich grę. Ta strategia kiedy nabrała rozpędu sprawiła, że gra fortnite osiągnęła topowy stopień oglądalności jeśli chodzi o youtube czy twitcha i wyprzedziła takie tytułu jak league of legends czy minecraft. Sama gra w ubiegłym roku przyniosła przychód na poziomie 17,8 miliarda dolarów.

Dungeon Fighter Online

Z pewnością nie jest to najbardziej popularna gra będąca na liście jednak zajmuje ona drugie miejsce pod względem dochodów jeśli chodzi o branżę gier komputerowych. Jest to gra zupełnie darmowa z gatunku MMORPG będąca tworem studia Gonzo oraz GK Entertaiment. Gra sama w sobie jest bardzo wciągająca. Zawiera setki lokacji oraz postaci inspirowanych japońskim anime. Oprócz tego w grze mamy dostępnych wiele opcji dialogowych. Produkcja w ubiegłym roku przyniosła dochód na poziomie 1,5 miliarda dolarów, a więc stanowi drugie miejsce na naszej liście.

League Of Legends

Najpopularniejsza z gier typu MOBA od wielu lat mająca swoje miejsce na rynku. Po sukcesie league of legends wiele gier próbowało powtórzyć sukces wspomnianej produkcji jednak żadnej z nich się to nie udało. Jedynym konkurentem tytułowego lola wartym uwagi jest gra Dota 2. Sukces finansowy league of legends może zawdzięczać dużym inwestycjom w esport czyli w cykliczne rozgrywki między profesjonalnymi drużynami oraz wielkimi turniejami takimi jak mistrzostwa świata. Gra ze względu na to, że jest widowiskowa przyciąga miliony graczy którzy śledzą zmagania oraz rozwój swoich drużyn esportowych. Produkcja studia riot games w ubiegłym roku zarobiła 1,4 miliarda dolarów co czyni ją trzecią grą pod względem dochodów w branży.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments