Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Nowogard

Zachodniopomorskie

Człowiek wytwarza się i kończy. Pogrzeby mieszają się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a też z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności powiązanych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe powinny stanowić przygotowane profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Mirosławiec

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu osoby powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument potrzebny do zrealizowania pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Że istnieją podejrzenia, że zgon spotkał w rezultacie wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może natomiast uzyskać taki materiał z lekarza sądowego, który badał zwłoki w punkcie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w przeciągu trzech dni z daty śmierci zmarłego. Następnie powinna wyjść z apelem o wystawienie aktu zgonu. Pomocne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Materiał ten uprawnia do osiągnięcia zasiłku pogrzebowego i stanowi potrzebny do załatwiania kwestii powiązanych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Mirosławiec

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem zakładu pogrzebowego, ustalany jest termin pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że chce taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w sukcesie kremacji. wybór obrządku religijnego w jakim ma zrobić się pogrzeb czy nowego rodzaju pogrzebu ( w sukcesie pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług połączonych z organizacją pochówku, między innymi:

poinformowanie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalistę ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W sukcesie pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie jest porozumieć się z księdzem w istocie organizacji nabożeństwa żałobnego oraz miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki robi się w obecności księdza, który prowadzi zmarłego na pole tego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku jest często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi skontaktować się z górą cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Pozostaje jeszcze wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który dokona ją w kompetentny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a dodatkowo opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o środowisku, w jakim przejdzie się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprez to wydatek około 300 zł.

Pogrzeb ograniczam się to z mnóstwem formy i kosztami, jakie rodzina musi wziąć organizując pochówek. Na bogactwo w takiej formy mogą oczekiwać na wsparcie innych członków rodziny, a dodatkowo państwa, które da rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po pozyskaniu poprzez nią aktu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie musi być wartościowy i nawet przy małych środkach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej danych o organizacji imprez pogrzebowych na kartce Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Mirosławiec

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments