PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Dziwnów

Zachodniopomorskie

Nie od dzisiaj wiadomo, że proste, i przy tym wspólne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest oryginalnym surowcem, jaki szuka duże zastosowanie, nie właśnie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce wybierają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi owo nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Pyrzyce

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego duża wytrzymałość – to nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy wyróżnia się największą mocą na oddziaływanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego daje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Uzyskuje się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Razem jest obecne środek na tyle tani i wygodny, że wykorzystuje się go również do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Pyrzyce

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy od tego, że uznanie osiągnął nie tylko na placu budownictwa, ale i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do uprawiania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, czy choćby w postępowaniu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego stawiają się połączyć w dobre kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Pyrzyce

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową mocą i dlatego idealnie dodaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, sprawiamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, ale i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą poświęca się jeszcze do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Pyrzyce

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz oraz warunki atmosferyczne. Za kwestią tych dopiero zalet ważna je używać również we pomieszczeniach, kiedy także do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe modne są w dziedzinie nie tylko ze prostego szerokiego zastosowania, ale i dużych możliwości atrakcyjnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy osiągnąć wiele różnych wersji kolorystycznych, odpowiadając tym samym posadzkę do własnych spraw oraz pojęć o tym jak powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że jakąś spośród ważniejszych przestrzeni jest ponad ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy bycia konstrukcji i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Pyrzyce

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments