Pitbull Patryk Vega Świdwin

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak ciągle nie zapomnieliśmy o samym z klasyków gatunku, który powstał teraz w tymże roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle taniego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i pokazywania brutalności, Oczywiście było również zaś w niniejszej sztuki.

Pitbull Patryk Vega Szczecin

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzyć na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją rolę dają bardzo dużo, sumiennie, potrafią działać w sile. Jednak po godzinach wszystek spośród nich potrzebuje borykać się z własnymi problemami, które przeszkadzają im mieszkanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją rolę dają bardzo dużo, sumiennie, potrafią działać w sile.

Jednak po godzinach wszystek spośród nich potrzebuje borykać się z własnymi problemami, które przeszkadzają im mieszkanie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z kobietą, która była się odebrać mu prosta do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w niniejszej kwestii Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo pożąda odpracować jeszcze dwa miesiące, które pozostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a również w odreagowaniu na lęk połączony z książką popada w coraz to potężniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest szybko nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne działanie prywatne. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), jaki otrzymuje się w bardzo niewygodnej i złej sytuacji, wdaje się on gdyż w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Szczecin

Postacie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze wykonuje osobistą działalność, a gra nią stanowi człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z możliwością rozwiązuje wszystek temat i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Wbrew tego, że pierwsze minuty mogą przychodzić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zarzucania sobie pytania: O co tak chodzi w obecnym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki możliwość, że gdy łatwo chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Szczecin

Odkrywa coraz to nowsze aspekty funkcji w Wydziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A albo ich film istniał naprawdę zdrowy i dobry, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Absolutnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym sukcesu nie rażą, aż tak mocno i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w jakim odbywają.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić więcej na ostatnich dojrzalszych i znacznie docenianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w domowych rolach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie ważna było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Znacznie dobro spisali się w sile policjantów, którzy pogubili się we własnym życiu innym także wymagają zawierać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Jest nią dźwięk, jaki został spełniony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą korzystać poprzez to przedmiot z ciekawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Szczecin

Każde z jakości nie są czarno białe, pokazują nam się z pozostałych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który stoi się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako kobiety idealne, mieszkające na straży prawa, często są bez skazy, mają pewne życie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy prowadzą ciężką pracę, a po niej wymagają zawierać się z osobnymi demonami. Tylko to stworzyło, że film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został oceniony przez publiczność, która zawierała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, rodzą się o moc bardziej realne i dobre.

Pitbull Patryk Vega Szczecin

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments