poczta kurier

Poczta kurier Przemków zamów online

Dolnośląskie

Z powodu szybkiego tempa życia i dużej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Lubań jest bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Lubań

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich rozmiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy tym czas i swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw należy złożyć zamówienie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Lubań pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przyjąć naszą paczkę już tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na doręczeniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo moment dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić formalności. Ponadto mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tylu przesyłek na pewno zauważymy też korzyści z przejmowania ich przez kuriera prosto z naszego mieszkania. zawiezienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu i mogło wymagać od nas siły, szczególnie jeśliprzesyłki dużo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych jest mniejsza aniżeli płatność za każdą z nich z osobna. Dlatego gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać duże ilości przesyłek możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, jeśli pakunek który musimy nadać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz dużo waży? Opłacalnym wyjściem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania tradycyjnej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę a, także ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na wymiary przesyłki musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania pakunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując rozmiary przesyłki oraz masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wody, w związku z tym rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Kiedy okaże się, że paleta nie była cała w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady dotyczące wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy poznać je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie pochłaniało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Lubań chce żeby wszystkie przesyłki były transportowane z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przewracać lub zostać przyciśnięta przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której wiele osób zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Lubań odbierając paczkę musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. Tym samym przedłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. W związku z tym dobrze jest myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Lubań .

Zobacz również poczta Kurier