Pożyczka z poręczycielem

Pożyczka z poręczycielem

Poradnik klienta Pożyczki

Pożyczka z poręczycielem – Rynek firm pozabankowych oferuje swoim klientom wiele rozwiązań. Praktycznie każdy może wziąć pożyczkę. Nawet osoby w kiepskiej sytuacji finansowej, które nie dostałyby pożyczki na standardowych zasadach dostaną pożyczkę, jeżeli tylko przedstawią zabezpieczenie. Firmy zajmujące się pożyczkami interesuje głównie nasza zdolność i historia kredytowa oraz wiarygodność finansowa. Jeżeli nie mamy dobrych tych czynników nasz wniosek o pożyczkę zostanie najprawdopodobniej odrzucony. Jednakże i tacy klienci dostaną pożyczkę, jeżeli przedstawią odpowiednie zabezpieczenie. Takim zabezpieczeniem może być majątek lub poręczyciel.

Pożyczka z poręczycielem

Pożyczka z poręczycielem jest ofertą dla osób, które nie mają dobrych parametrów. Te osoby muszą przedstawić gwarancję spłaty od osoby trzeciej lub instytucji. Czasami zdarza się, że nie musimy szukać poręczyciela na własną rękę. Nasz pożyczkodawca zagwarantuje nam poręczenie od firmy współpracującej z nim. Jest to gwarant instytucjonalny. W przypadku, gdy poręczyciela wybieramy sami (gwarant indywidualny), musimy zwykle zyskać akceptację naszego pożyczkodawcy. Pożyczkodawca może nas poprosić o dopełnienie kilku dodatkowych formalności. Musimy pamiętać, że zgadzając się na bycie gwarantem  obowiązek spłaty pożyczki może spaść na nas, w przypadku, gdy pożyczkobiorca główny nie spłaci długu.

Każdy pożyczkodawca ma inne wymagania, które stawia gwarantom. Jednak są wymagania ogólne, które musi spełnić każdy gwarant. Poręczyciel musi mieć odpowiednią zdolność kredytową i wiarygodność finansową. Muszą one pozwolić gwarantowi na spłacenie branej pożyczki przez pożyczkobiorcę głównego. Pożyczkodawca chętniej udzieli pożyczki, jeżeli poręczyciel będzie posiadał jakiś majątek osobisty, który może być zabezpieczeniem spłaty. Dodatkowo pożyczkodawcy sami decydują o tym, jaki jest dopuszczalny wiek poręczyciela, czy konieczność jego zamieszkania na terenie Polski. Takie informacje powinny znajdować się na stronie pożyczkodawcy oraz w dokumentach dotyczących pożyczki.

Poręczyciela musimy wskazać na etapie wnioskowania o pożyczkę. Podczas składania wniosku dostaniemy serię pytań dotyczących naszego gwaranta. Mogą one być zawarte w oddzielnym formularzu. Gwarant indywidualny musi podpisać specjalną umowę na podstawie, której zobowiązuje się do spłaty długu w razie niespłacenia go przez pożyczkobiorcę. Czasami pożyczkodawca wymaga, by umowa była sporządzona w obecności notariusza i innych osób. Oczywiście poręczyciel będzie musiał wylegitymować się dowodem osobistym, a nawet innymi dokumentami. Zdarza się, że potrzebny jest wyciąg z konta bankowego poręczyciela. Podpisana przez poręczyciela umowa gwarancji musi być osobiście dostarczona do pożyczkodawcy. I dopiero wtedy zostanie uruchomiona procedura pożyczkowa.

Taką pożyczkę otrzymasz w następujących firmach:

VISSET.pl – pożyczka od 300 do 1 000 złotych na czas 30 dni z RRSO 0%
Ferratum money – pożyczka  od 100 do 2 000 złotych na 30 dni z RRSO 0%
Rapida money – pożyczka  od 2 500 do 25 000 złotych na okres od 12 do 48 miesięcy z RRSO 48,80%

Pamiętajmy jednak, że polityka firm w zakresie pożyczek z poręczycielem bywa różna. Visset przyznaje poręczyciela klientowi odgórnie. Inaczej jest w Rapida money, gdzie sami musimy zorganizować sobie poręczyciela. Ferratum Money nie wymaga poręczyciela w momencie brania pożyczki, lecz dopiero wtedy, gdy chcemy przedłużyć spłatę i rozłożyć ją na więcej rat.

Omawiany rodzaj pożyczki może wziąć każdy. Najczęściej korzystają z niego osoby, których zdolność kredytowa nie pozwala na skorzystanie z produktów pożyczkowych. Pożyczki z poręczycielem biorą również osoby, które chcą wziąć większą ilość gotówki bez zbędnych i czasochłonnych formalności. Ważnym elementem jest jednak znalezienie osoby lub instytucji, która udzieli nam gwarancji.

Instytucja poręczyciela (żyranta) w naszym kraju nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Decyzja o takiej pomocy znajomemu wiąże się z dość dużą odpowiedzialnością i może przysporzyć nam kłopotów w przypadku, gdy pożyczkobiorca nie spłaci zadłużenia. Prowadzić to może do wielu nieprzyjemnych sytuacji, problemów, których chcielibyśmy uniknąć. Dlatego mało kto chce zostać gwarantem. Jeśli już znajdziemy osobę, która zechce zostać naszym gwarantem to warto pomyśleć czy damy rade spłacić dług.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Zobacz również kredyt w banku z gwarantem […]