Przełom w sprawie sprawcy zbrodni za którą odpowiedział Tomasz Komenda

Przełom w sprawie Tomasz Komenda

Wiadomości

Wzmożone działania policji próbują zrekompensować wiele lat niewinnej odsiadki – jest przełom w sprawie. Policja zatrzymała jednego z prawdziwych oprawców.

Przełom w sprawie sprawcy zbrodni za którą odpowiedział Tomasz Komenda

Sprawa Tomasza Komendy od miesięcy bulwersuje opinię publiczną. Dla przypomnienia pan Tomasz spędził w więzieniu prawie 20 lat za zbrodnię, której nie popełnił.  1 stycznia 1997 roku znaleziono zwłoki 15-letniej Małgosi. Noc wcześniej została ona brutalnie zgwałcona i pobita. Oprawcy – bo jak ustaliła policja – było ich dwóch – zostawili ciało dziewczynki na 20 stopniowym mrozie. Sekcja zwłok ustaliła, że gdyby dziewczynka została znaleziona wcześniej zanim zamarzła prawdopodobnie udałoby się uratować jej życie. Gwałt był jednak szczególnie okrutny i wykazano liczne rany i obrażenia wewnętrzne. Zbrodnia została uznana za szczególnie okrutną, a ofiarą była niewinna dziewczynka, która cieszyła się sympatią rówieśników i sąsiadów. Wśród podejrzanych znalazł się właśnie Tomasz K.

Został on niesprawiedliwie skazany i wsadzony do więzienia na wiele lat. Wiosna bieżącego roku przyniosła jednak przełom w sprawie. Jeden z policjantów odpowiedzialny za archiwizację dokumentów po raz kolejny zaczął analizować wszystkie fakty w sprawie Komendy. Dzięki jego precyzji udało się ustalić, że pan Tomasz zbrodni, o którą był podejrzany nie popełnił i na mocy wyroku Sądu Najwyższego został uniewinniony i zwolniony z więzienia.

W sprawie pojawili się świadkowie, którzy zeznali na korzyść Komendy, obciążając tym samym inne osoby. Policja przesłuchała wszystkich mężczyzn, którzy w dzień popełnienia zbrodni mieli ukończone 15 lat. Jak dowiadujemy się od prokuratora najnowsze technologie, przesłuchania i badania próbek DNA doprowadziły policję do prawdziwego sprawcy. Są kolejne zatrzymania, a policja w dalszym ciągu poszukuje drugiego sprawcy. Minister Ziobro na specjalnie zwołanej konferencji przyznał, ze w sprawie pana Tomasza popełniono wiele błędów, które dziś wymiar sprawiedliwości stara się zrekompensować, stad wzmożone działania policji by ustalić prawdziwych sprawców tragedii sprzed ponad 20 lat. Z pewnością nic nie jest w stanie przywrócić panu Tomaszowi straconych młodych lat, wielu wspomnień, młodzieńczych przygód i doświadczeń, jednak za te wszystkie lata niewinnie spędzone w więzieniu należy się nie tylko zadośćuczynienie ale i prawda!

Artykuł powstał dzięki portalowi sexy fotki

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments