Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

Warto przeczytać Wiadomości

Wszystko prezentuje na to, że 2019 rok będzie wysoce dobrym czasem na zbycie kryptowalut. W współczesnym czasie media obiegła informacja o tym, iż w kolejnym roku na zbycie pojawi się… Saletacoin, kryptowaluta wyemitowana przez byłego boksera.

Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

Zainteresowanie celebrytów kryptowalutami nikogo szybko nie dziwi. Po tym kiedy 2017 rok przyniósł niespodziewaną hossę na targu, kurs bitcoina poszybował wysoko w głowę, i wiele projektów ICO zaprezentowało się strzałem w dziesiątkę, niejedna gwiazda oddała się skusić na wpadnięcie w branżę.

ZACZNIJ INWESTOWAĆ

Dotąd jednak raczej z trudem można szukać projektu, który zakończył się stuprocentowym sukcesem. Niektóre wyrażały się nawet małymi oszustami.

Saleta nie pierwszym bokserem

Nasz rodzimy pięściarz nie jest kluczowym bokserem, który zajął się kryptowalutami. Jeszcze przed wielką hossą, sportowiec Floyd Mayweather postanowił wesprzeć emisję tokenów firmy Stox. com. Bokser nie ukrywał wówczas, że z projektem wiąże duże okazje na duże zyski, o czym mówił nawet na naszym instagramie. Niestety dziś sportowiec woli raczej zapomnieć o tej inwestycji – aktualnie wartość tokenów oscyluje w ścianach 20 centów, przy czym wyjściowa cena wynosiła 1, 86 USD. Inny projekt wsparty Mayweathera – Centra, wykazał się zbudowaną z premedytacją piramidą finansową.

Kryptowaluty przyciągają celebrytów

W relacji nie brakuje też takich nazwisk jak Steven Seagal czy Paris Hilton, którzy zdecydowali się firmować projekty swoim nazwiskiem. Seagal niestety podzielił los Mayweather’ a. Nieco bardzo szczęścia była Paris Hilton wspierająca ICO LydianCoin, gdzie sam wykres był wart. Hilton straciła jednak wizerunkowo, gdy główny przedstawiciel projektu został pozwany o stosowanie przemocy domowej.

W Polsce rynek kryptowalut stosowany jest z prawdziwą ostrożnością. W przeszłości wsparcia konferencji DasCoin wyparli się Krzysztof Ibisz i Rafał Maserak, po tym kiedy KNF i UOKiK krytycznie oddały się o promowanych tam treściach. Że się dziwić, ponieważ wśród wielu dobrych projektów zdarzają się także, choćby wysoce wymienione, oszustwa. Ponadto istniejemy w świata, który ze określonym dystansem idzie do innowacyjnych projektów.

Saleta widzi w przyszłość

Przemysław Saleta przemówił kilka dni temu do bliskich fanów na facebooku hasłem „Future is Now!”.
W niedalekim poście zdradza plany wyemitowania swojej oficjalnej kryptowaluty Saletacoin. Jednocześnie uspokaja, iż nie chodzi tutaj o żadne spekulacje, i na planie wszystek będzie mógł dostać. [b]Premiera tokena ma nastąpić 24 stycznia 2019 roku na konferencji BTC Invest Camp w Bangkoku[/b]. Warto podkreślić, że sportowiec jest rozumianą także lubianą osobistością nie właśnie w świecie boksu. W przeciwieństwie do kolejnych celebrytów, Saleta raczej charakteryzuje się zdrowym rozsądkiem zaś w przeszłości nie wykazywał chęci do zabierania się z motyką na słońce.

Za projektem są doświadczone osoby. Tomasz Rozmus – prezes giełdy TOKENEO odpowiada za cały proces emisji SaletaCoin a jej późniejszej dystrybucji. [b]Szczepan Bentyn – znany youtuber i specjalista rynku kryptowalut będzie odpowiadał za pośrednictwo i wsparcie techniczne projektu[/b]. Token powstanie zresztą na całkowicie innej platformie wykonanej przez Bentyna – PERSONAL TOKENS. Sam kick – boxer porusza się rynkiem kryptowalut od 2017 roku, kiedy to przedsięwziął decyzję o wymianie z TOKENEO.

Po co emerytowanemu sportowcowi własna krytpowaluta?

Personalny token to szybko dość znane narzędzie marketingowe sportowców i celebrytów w zachodnim świecie. W Polsce trend jest istotną nowością, ale należy się spodziewać, że po przetarciu szlaków przez Saletę, takich projektów pojawi się więcej. SaletaCoin będzie była często do aktywizacji fanów sportowca, którzy za pośrednictwem tokena będą mogli m. in. nabyć nowe usługi czy towary w kwestii gadżetów. Projekt ma dodatkowo na punktu propagowanie sportu wśród młodzieży, i w szczególności bosku.

Z niecierpliwością wyczekujemy premiery SaletaCoin i utrzymujemy kciuki za powodzenie pierwszego takiego programu w Polsce.

Źródło artykułu Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena