Czasy wykorzystywania do mycia podłogi wyłącznie siły ludzkich rąk odeszły w niepamięć. Producenci sprzętów sprzątających starają się coraz lepiej odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów. Tworzą rozwiązania, które pomagają optymalizować pracę, czyli przeprowadzać ją szybciej i niższym kosztem. Poznaj szorowarki do posadzek i dowiedz się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Poznaj pojęcia typu szorowarka ręczna, szorowarka samojezdna i wiele innych.
Spis treści
Szorowarka ręczna:
- Dowiedz się, czym są szorowarki i gdzie znajdują zastosowanie
- Poznaj bliżej różne rodzaje szorowarek
- Zapoznaj się z parametrami, które są istotne przy wyborze odpowiedniej szorowarki
Czym są szorowarki do posadzek i gdzie się sprawdzą?
Szorowarki to praktyczne urządzenia czyszczące znajdujące zastosowanie w różnych obiektach. Sprawdzą się zarówno przy czyszczeniu mniejszych pomieszczeń, jak i bardzo dużych powierzchni magazynowych. Za ich pomocą można czyścić podłogi twarde i elastyczne. Spotkasz je w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych, szkołach, hotelach, czy lotniskach. Są często wykorzystywane również w placówkach medycznych takich jak przychodnie i szpitale.
Przy użyciu szorowarki do posadzek można bez trudu rozprawić się z brudem. Podłoga jest dokładnie umyta, a nie tylko przetarta. Dzięki zastosowaniu odpowiednich detergentów szorowarka usuwa także bakterie i trudne zabrudzenia.
Szorowarka ręczna czy samojezdna? Poznaj rodzaje szorowarek
Szorowarki do posadzek można podzielić na różne rodzaje, a do odróżniania ich brane są pod uwagę odmienne kryteria. Najczęściej do czyszczenia powierzchni wybierana jest szorowarka ręczna lub szorowarka samojezdna. Szorowarka ręczna dopasowana do Twoich potrzeb jest dostępna na stronie: szorowarki24.pl/maszyna-czy-szorowarka-reczna-co-wybrac/. Najprościej rzecz ujmując, szorowarka ręczna to sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu, która może obsłużyć nawet ciasne i zatłoczone przestrzenie. Z kolei szorowarka samojezdna obsługiwana jest przez operatora siedzącego na fotelu lub podeście i nadaje się do czyszczenia dużych powierzchni.
Wśród szorowarek można wyróżnić także modele jednotarczowe, czyli maszyny o prostej konstrukcji i wielu zastosowaniach, takich jak czyszczenie, nakładanie oraz usuwanie powłok i polerowanie. Szorowarki kompaktowe przydadzą się natomiast do szybkiego czyszczenia małych oraz średnich powierzchni, niewielka konstrukcja pozwala na łatwe manewrowanie urządzeniem.
Kolejnym rodzajem szorowarek są sprzęty zasilane sieciowo lub bateryjnie. Maszyny kablowe będą doskonałe na mniejszych powierzchniach, w których jest dostęp do gniazda zasilania, a kabel nie będzie stwarzał zagrożenia. Szorowarki akumulatorowe to cięższe sprzęty, które pracują niezależnie od źródła zasilania i znajdą zastosowanie na dużych powierzchniach.
Na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie szorowarki?
Przed zakupem odpowiedniego urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Po pierwsze, istotna jest moc urządzenia, im większa, tym można liczyć na efektywniejszą pracę ze sprzętem. Po drugie, waga – w przypadku szorowarek ręcznych ma niebywałe znaczenie, bo zbyt ciężka może męczyć nadmiernie pracownika. Po trzecie, szerokość robocza. Im jest ona większa, tym wydajniejsze będzie czyszczenie dużych powierzchni. Z drugiej strony trudniej będzie manewrować szorowarką w wąskich oraz ciasnych pomieszczeniach.
Po czwarte, rodzaj zasilania. Ten czynnik ma szczególne znaczenie w miejscach z ograniczonym dostępem do źródeł zasilania lub takich, w których kabel mógłby stwarzać niebezpieczeństwo dla innych osób. Po piąte, liczą się także dodatkowe funkcje, które pozwolą na ułatwienie pracy i obniżenie kosztów eksploatacyjnych, typu tryb energooszczędny, automatyczny system dozowania środka czyszczącego etc. I wreszcie – im bardziej intuicyjna obsługa szorowarki, tym krótszy okazuje się też czas szkoleń pracownika, zmniejsza się ryzyko uszkodzenia maszyny na skutek niewłaściwego użytkowania i w efekcie zwiększa się też komfort pracy.