Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na rzecz tylko paru godzin dziennie. Warunki przygotowują się być blisko idealne. Że coraz częściej oddaje się, iż są to oszuści wykorzystujący na naiwności innych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na poprawną i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka posiadająca się sprzedawaniem przedmiotów z dodatkowej dłoni i udzielaniem pożyczek pod zastaw. Usługi te układane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma określa się kreatywnością i podporządkowuje się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj prac, jaki prowadzi, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na ścianie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w którym przestrzegają oni przez osobami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce więc zajmuje polegać na pośredniczeniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić towar na aukcji, zadbać o dobry kontakt z klientem, a gdy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przedstawia się, że paczki te nie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na wczesny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i utrzymuje, iż będziemy kreować w nazwie o odpowiedniej opinii. Obiecują nam usługę także możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet stanowi doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać posiada ta rzecz, a całe, czego się dowiadujemy więc to, że do bliskich ćwiczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Jest wówczas swoista oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Oprócz niej, jesteśmy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie czerpią ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie daje też naszego imiona, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcja przedmiotów na lokalnym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak jesteśmy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po nadaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Oddaje się jednak, że mężczyźni nie tych celów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po swej stronie. W układu z obecnym, że oferujemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której klient mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W sukcesie, kiedy sprawa nie zostanie rozwiązana, potrafi ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w relacje od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, ponieważ w sukcesie, gdy pod aukcją przyjmuje się ich pracownik, to on weźmie konsekwencje ich żyć. Ponieważ toż odpowiednio my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, ponieważ wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie wchodzą do klienta.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, potrzeba stanowić mocno uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety istnieje to pierwszy przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane nasze obowiązki. Trzeba mieć na ostatnie propozycji, w których nie zostały podane fakty także też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z tego standardu oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, jacy będę potrzebowaliby wziąć z usług oszusta. Im regularnie będziemy zgłaszać na policję tego standardu ogłoszenia, tym nieco będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments