Vivo X23 czyli pierwszy smartfon z 10GM RAM

Vivo X23 czyli pierwszy smartfon

Elektronika i IT Polecne i promocje

Vivo X23 czyli pierwszy smartfon z 10GM RAM’u i rozpoznawaniem twarzy 3D. Vivi X23 czyli smartfon spod sztandaru chińskiego producenta, który lubi być pierwszy w dokonywaniu zmian. Zobacz co ma model X23.

Vivo X23 czyli pierwszy smartfon

Vivo to chińska marka, która lubi zaskakiwać i wytyczać nowe szlaki w dziedzinie nowych technologii. Przykładem takiego podejścia tej firmy jest Vivo X23, który według doniesień ma otrzymać 10 GB pamięci RAM oraz zaawansowane rozpoznawanie twarzy. Vivo jako pierwsze wprowadziło w swoich smartfonach wbudowany czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem. Technologia ta nie była zastosowana w sposób imponujący to jednak Vivo było pierwsze, ale nikt im tego nie odbierze. Smartfon X23 zadebiutował 20 sierpnia 2018 roku i ma szanse dostać miano kolejnego prekursora. Co dostaniemy w tym modelu urządzenia?

Vivo X23 ma być wyposażony w imponującą ilość pamięci operacyjnej RAM, bo aż 10 GB. Prowdopodobnie ta ilość nie zostanie wykorzystana, ale jak to mawia moja babcia od przybytku głowa nie boli. X23 jest następcą X21. Pamięci RAM nie będziemy w stanie całkowicie wykorzystać. Optymalizacja oprogramowania jest na dobrym poziomie, a producent zaimplementował dodatki w oprogramowaniu. Mają one za zadanie nauki zachowań użytkownika telefonu i zamykanie niepotrzebnych aplikacji, które są rzadko wykorzystywane. To powoduje, że eksperci po wątpliwość poddają konieczność stosowania 10GB RAM-u tym bardziej, że ma ona pracować z SoC ze średniej półki.

Vivo zastosował procesor Snapdragon 670. Jest on tworem 10-nanimetrowego procesu litograficznego i jest wyposażony w osiem rdzeni Kryo 360. Dwa z nich ma taktowanie 2 GHz, a pozostałe 1,7GHz. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w układ graficzny Adreno 615. Jest to potężna jednostka dla superśredniaków, w których działają algorytmy sztucznej inteligencji. Producent chce dać nam prawo wyboru dając nam wersję Vivo X23 z 8GB pamięci operacyjnej RAM. Dodatkowo Vivo X23 ma zaiplementowany skaner rozpoznawania twarzy 3D.

Skaner twarzy 3D, czytnik linii papilarnych oraz 10 GB RAM-u sprawia, że Vivo X23 jest konkuretem Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Oba modele mają podobny poziom zabezpieczeń biometrycznych. X23 ma na wyposażeniu niezależny przetwornik audio DAC. Zapewnia on dźwięk wyokiej jakości. Najnowszy model Vivo jest wyposażony w 6.4 celowy wyświetlacz zabezpieczony szkłem 2.5D.

Artykuł powstał dzięki portalowi Tablety Tani

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments