Najlepszy kantor internetowy

Najlepszy kantor internetowy

Inwestycje Poradnik klienta

Najlepszy kantor internetowy – Stale rosnący rynek kantorów internetowych sprawia, że wymiana walut on-line – przyciąga coraz większą rzeszę zadowolonych klientów. Konkurencyjność firm sprawia jednak, że usługi zróżnicowane są zarówno pod względem ceny, jak i szybkości — przeprowadzanych transakcji.

Najlepszy kantor internetowy

Musimy przyznać, że obecnie funkcjonujący system społeczno – gospodarczy, w dużej mierze opiera się właśnie na szybkości oraz pewnej impulsywności działań. Standardem stają się tak zwane przelewy natychmiastowe. Opierają się one na współpracy kantorów internetowych z bankami. Dzięki czemu wszystkie zlecone przelewy nie wychodzą poza system danego banku, ale są księgowane, jako przelewy wewnętrzne. Oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, ale i pieniądze, ponieważ transakcje wewnątrz bankowe są darmowe.

Takie rozwiązanie ma szczególne znaczenie w działalności gospodarczej, gdzie terminowość i szybkość spłat pozwala uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z karami i przy okazji zachować dobry wizerunek w oczach kontrahentów. Nie musimy wówczas przejmować się żadnymi limitami transakcyjnymi, a jedynie korzystać z atrakcyjnych kursów wymiany i to dokładnie w momencie ich występowania. Pomimo że większość kantorów oferuje przelewy natychmiastowe, to jednak występują między nimi istotne różnice, szczególnie jeśli chodzi o czas realizacji transakcji. Dzięki rankingowi Forbesa udało się ustalić, które z topowych kantorów internetowych — są najszybsze.

Najlepszy kantor internetowy

Oczywiście wszystkie wybrane instytucje miały status Krajowej Instytucji Płatniczej i były nadzorowane przez KNF. Najlepszym kantorem, który osiągnął najniższy czas transakcyjny, czyli operacji obejmujących: wpłatę, przewalutowanie oraz wypłatę, okazał się – Rkantor.com. Cały proces za pośrednictwem tego portalu — trwał poniżej 10 minut i znacząco odbiegał od czasów innych kantorów internetowych, które uzyskiwały średni czas ok. jednej godziny.

To, co szczególnie wyróżnia Rkantor.com od innych podobnych platform internetowych, to usługi, w których do dyspozycji mamy wiele dodatkowych możliwości, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Należy do nich między innymi darmowy portfel walutowy, który zapewnia wyjątkowo korzystne i wygodne operacje związane z wymianą i darmowymi przelewami. To jednak nie wszystko. Oprócz najszybszych na rynku transakcji, mamy do dyspozycji 19 kont walutowych. Dodatkowo możemy wymieniać crossy bez przewalutowania na PLN. Na szczególne wyróżnienie zasługuje usługa wymiany z odroczoną płatnością.

Oznacza to, że na platformie  można wymieniać waluty, nie posiadając środków na koncie, a po zawarciu transakcji mamy aż dwa dni robocze na uzupełnienie wpłaty. Ważna jest również możliwość ustawienia zleceń zabezpieczających i oczekujących oraz bezpłatnych alertów kursowych np. w postaci SMS-a lub maila (informujące o oczekiwanym kursie). Dla pracujących za granicą istotną informacją będzie również brak prowizji za przelewy. Niezależnie od wysokości przesłanych kwot, opłata jest stała i wynosi od 1 Euro do 15 PLN.

Rejestracja na portalu trwa nie więcej niż 5 minut, po tym czasie, możemy swobodnie zlecać przelewy do banków w całej Europie, a nawet Azji. Gotówkę wypłacimy za darmo w każdym oddziale banku lub z bankomatów Euronet w całej Polsce i to bez karty. Jeżeli pracujemy za granicą, wystarczy podać numer w Rkantor.com swojemu pracodawcy. Po dokonaniu przez niego przelewu możemy wymienić walutę po atrakcyjnych cenach, a najbliższym – wysłać złotówki. Warto również skorzystać z usługi związanej ze spłatą kredytu w obcej walucie. Wystarczy raz ustawić zlecenie wymiany, a wszystko zostanie zrobione za nas i to zupełnie za darmo!

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments